SpeedTest internet speed test

Mērīt Interneta ātrumu LMT, Tet, Tele2, Bite, Baltcom, Balticom.

5G pārklājums Latvijā

Kas ir 5G?

5G (piektā paaudze) ar ko apzīmē piekto mobilo sakaru paaudzi, kas aizstās pašreizējo 3G un 4G. Šis saīsinājums sevī slēpj virkni tehnoloģiju, no kurām daudzas vēl tiek izstrādātas.

5G Pārklājums

5G ir pieejams Latvijas 2023. gada lielākajās pilsētās un blīvi apdzīvotās vietās, kur ir augsts mobilo datu patēriņš un liels tīklam pieslēgto ierīču skaits: Rīga, Rīgas rajoni, Jūrmala, Daugavpils, Liepāja, Jelgava, Rēzekne, Valmiera, Ventspils, Jēkabpils, Ogre, Sigulda, Saulkrasti, Talsi, Aizkraukle, Balvi, Dobele, Kuldīga, Tukums, Limbaži, Madona, Olaina, Preiļi, Salaspils, Ķekava u. c.

Pārklājuma karte Latvijā

Mīti par 5G internets

Mīts: koronavīruss ir saistīts ar 5G tehnoloģiju

Patiesībā tas tā nav. Šo mītu apgāž Pasaules Veselības organizācija un atgādina, ka vīrusus neizplata elektromagnētiskais starojums.

Mīts: 5G tīkli ietekmē veselību

Nav zinātnisku pierādījumu tam, ka mobilo sakaru tīkli palielina saslimšanas risku un ietekmē imunitāti.

Mīts: 5G internets kaitējumu rada elektromagnētiskais starojums

5G internets bāzes stacijas darbojas ar mazāku jaudu nekā 4G torņi, un to elektromagnētiskais starojums ir nekaitīgs, jo tas nav rentgenstarojums vai jonizējošais ultravioletais starojums.Mīts: nav atšķirības starp 3G, 4G un 5G – jaunā paaudze nesniegs nekādas priekšrocības. Ja 4G maksimālais pieslēguma blīvums bija 100 000 ierīču uz 1 kvadrātkilometru, tad 5G ir 10 reižu lielāks – 1 miljons ierīču Mīts: 5G ātri izlādēs viedtālruņa akumulatoru. Pateicoties 5G mazajām šūnām un modernajiem procesoriem, enerģijas patēriņš būs mazāks.Mīts: 5G aizstās mājas optiskā interneta pakalpojumus. Pateicoties mazo šūnu tehnoloģijai lielajās pilsētās, 5G faktiski var aizstāt mājas optisko internetu.


Mīts: 5G nogalina putnus

Jā, patiešām, stāsts par putniem pastāv. Tomēr, kā ir noskaidrojis faktu pārbaudes resurss Snopes, tas ir sazvērestības viltojums.

Mīts: ir pētījumi, kas pierāda, ka 5G izraisa vēzi

Atgādinājums: pagaidām nav pētījumu, kas pierādītu 5G frekvenču starojuma kaitīgumu

Labākie 5G tālruņi 2023. gadā

Ja vēlaties izmantot sava mobilo sakaru operatora piedāvātos visātrākos ātrumus, iegādājieties tālruni, kas ir saderīgs ar 5G joslām. Šajā sarakstā ir iekļauti daži no labākajiem tālruņiem, kas ļaus jums pieslēgties izvēlētajam 5G tīklam ar neticami lielu ātrumu.

 • Samsung Galaxy S23 – Labākais kopumā
  Lieliska flagmaņa pieredze ar mmWave un Sub6 5G atbalstu
 • Apple iPhone 14 – Labākais Apple faniem
  Tikpat lielisks iOS lietotājiem
 • Apple iPhone 14 Pro – Premium klases izvēle
  Viens no premium klases 5G tālruņiem
 • Samsung Galaxy S23 Ultra – Visvairāk funkciju
  Visdaudzpusīgākais un funkcijām bagātākais flagmanis

Biežāk uzdotie jautājumi 5G

Vai es varu pārbaudīt interneta ātrumu tālrunī?

Jā, interneta ātrumu (4G un 5G) var noteikt ne tikai datorā, bet arī viedtālrunī.

Kāpēc man vajadzētu pārbaudīt speedtest interneta ātrumu savā tālrunī?

Speedtest tiešsaistē vietnē speed-test.lv mēra ātrumu, ar kādu jūsu ierīce saņem un nosūta datus uz tīklu. Izmantojot Speedtest online, varat izmērīt interneta ātrumu un pārliecināties, vai reālais ātrums atbilst tarifā norādītajam ātrumam.