SpeedTest internet speed test

Mērīt Interneta ātrumu LMT, Tet, Tele2, Bite, Baltcom, Balticom.

Mana IP adrese

Kā noskaidrot datora, planšetdatora vai viedtālruņa IP adresi. IP adreses ir digitāli identifikatori, ar kuru palīdzību ierīces var atrast viena otru internetā vai vietējos tīklos un apmainīties ar datiem. Katram pieslēgtajam datoram vai mobilajai ierīcei ir sava IP adrese. Jums jāzina, kā noteikt savu sīkrīku IP adreses. Tas var noderēt, piemēram, ja vēlaties pieslēgt tīkla printeri vai nolemjat attālināti piekļūt savam personīgajam datoram, izmantojot internetu.

Tīkla ierīcei var būt gan iekšējā, gan ārējā IP adrese. Pirmo veidu izmanto iekārtu mijiedarbībai vietējos tīklos, bet otro – visā internetā.

Dinamiskās un statiskās IP adreses

Visas IP adreses iedala dinamiskās un statiskās. Statiskais IP nemainās un ir piešķirts vienam konkrētam lietotājam uz visiem laikiem, savukārt dinamiskais IP mainās, kad dators tiek restartēts un atkal tiek iekļauts tīklā. Dinamiskās IP adreses ir visizplatītākās, jo fiksēto IP adrešu skaits ir ierobežots un visiem lietotājiem to vienkārši nepietiek.

Kā noskaidrot savu ārējo (publisko) IP adresi

Savu ārējo IP no datora vai mobilās ierīces varat ātri noskaidrot kādā no īpašām vietnēm. Apmeklējot jebkuru no tām, redzamākajā vietā uzreiz redzēsiet savu ārējo publisko IP (jeb public IP). Ierīcēm, kas piekļūst internetam, izmantojot vienu un to pašu maršrutētāju, ir kopīgs ārējais IP.

Kā noskaidrot iekšējo (vietējo) IP adresi

Iekšējās IP adreses ir nedaudz sarežģītākas: katra platforma tās pārbauda atšķirīgi.

Kā noskaidrot IP adresi operētājsistēmā Windows

Atrodiet utilītu “Command Prompt”, izmantojot sistēmas meklēšanu. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tās ikonas un palaidiet to kā administrators. Atvērtajā logā ievadiet komanduun nospiediet Enter.

ipconfig

Ekrānā parādīsies dati, starp kuriem jābūt IPv4 rindai. Blakus redzēsiet formāta kodu 192.168.40.45 – tā ir datora iekšējā IP adrese.

Kā noskaidrot IP adresi operētājsistēmā macOS

Lai noskaidrot IP adresi operētājsistēmā macOS, vienkārši atveriet sadaļu Sistēmas preferencesTīkls un sānjoslā atlasiet pašreizējo savienojumu. Mac iekšējā IP adrese tiek parādīta zem savienojuma statusa.

Kā noskaidrot IP adresi operētājsistēmā Android

Mana IP adrese Android ierīces iekšējā IP adrese parasti ir pieejama Wi-Fi iestatījumu sadaļā. Interfeiss dažādās ierīcēs var ievērojami atšķirties, taču jūs, iespējams, bez lielām grūtībām atradīsiet pareizo izvēlni. Ja tas nav iespējams, varat instalēt bezmaksas programmu IP Tools. Tā parādīs iekšējās un ārējās IP adreses, tiklīdz tā tiks palaista.

Kā noskaidrot IP adresi operētājsistēmā iOS

iPhone vai iPad iekšējais IP ir viegli atrodams Wi-Fi iestatījumu sadaļā. Vienkārši noklikšķiniet uz apaļās ikonas blakus aktīvajam bezvadu savienojumam, un IP parādīsies nākamajā izvēlnē.